jak trafić?

Polub nas!

poczta
23 stycznia 2022
Polski
Akutualności:  Biały Dunajec 2019 z ...| Pielgrzymuj z Czarną 13!| Porcjunkula czyta List...| Chrystus zmartwychwsta...
III NIEDZIELA ZWYKŁA
Ewangelia na dziś:

Łk 1, 1-4; 4, 14-21

Dotychczasowe og�oszenia

F.D.A. PorcjunkulaNiby tak samo, ale trochę inaczej...
Najbliższe kilka środowych spotkań w FDA będzie skoncentrowanych na zagadnieniach bioetycznych a zatem będą oscylowały wokół tematyki ludzkiego życia, głównie jego przekazywania.

BIOnasnurtuje

Zapraszamy 5, 12 i 19 grudnia na godz. 19.30 do sali nr 12. Zaczynamy nieszporami - wieczorną modlitwą Kościoła, potem wspólne przygotowanie i jedzenie kolacji i omówienie tematu.
FDA PORCJUNKULA
Pismo Święte
Przez cały adwent we wtorki i piątki będziemy gromadzić się o 6.15 w kaplicy Porcjunkula (pod kościołem) na Mszach św. roratnich.

Będziemy starali się odkrywać trwający adwent jako CZAS WALKI.

roraty

Po roratach "składkowe" śniadanie w sali nr 12. Zapraszamy!
FDA PORCJUNKULA
F.D.A. Porcjunkula
Zbliża się adwent. Chcemy przygotować się na ten czas przez wyjazdowe rekolekcje. Ich tematem będą "Listy Apokalipsy". Będziemy czytać i rozważać pierwsze rozdziały Apokalipsy św. Jana i trwać na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Rekolekcje poprowadzi duszpasterz "Porcjunkuli" - o. Marian Michasiów.

rekonysa

Gościć będziemy w Nysie w Domu Misyjnym Dobrego Pasterza (ul. Rodziewiczówny 15). Rozpoczęcie w piątek, 30 listopada o 19.30 (kolacją). Zakończenie w niedzielę ok. 14.00 (obiad).

Koszt dwudniowego pobytu z wyżywieniem wynosi 100 zł. Wpłat prosimy dokonywać do 29 listopada na konto: 64 1240 6683 1111 0010 7581 2293 lub gotówką w dniu przyjazdu.

Zapisy do 25 listopada przez FORMULARZ.
FDA PORCJUNKULA
Pismo Święte
Przez najbliższe tygodnie w ramach środowych spotkań w naszym duszpasterstwie podejmiemy cykl #tonasnurtuje. Będziemy starali się odkrywać bogactwo Tradycji katolickiej.

tonasnurtuje

Spróbujemy zmierzyć się z pytaniami:
- Dlaczego modlimy się do Maryi?
- Skąd wiemy o czyśćcu?
- Dlaczego Kościół chrzci dzieci?
- Czy Kościół zmienił treść przykazań?


W każdą środę rozpoczynamy o godz. 19.30 Mszą św. w kaplicy klasztornej (wejście od ul. Kruczej przez szklane drzwi) a potem o 20.30 spotkanie przy kolacji w sali nr 12 (wejście od ul. Oficerskiej). Zapraszamy!

Dotychczasowe spotkania poświęcone były kultowi maryjnemu, katolickiej nauce o czyśćcu i praktyce chrztu dzieci. Temat kolejnego spotkania (14 listopada) brzmi: "Czy Kościół zmienił przykazania?"

Maryja

Czyściec

chrzest

przykazania
FDA PORCJUNKULA
Czarna Trzynastka
Jak co roku w połowie października wyruszamy do Trzebnicy na uroczystości odpustowe ku czci św. Jadwigi. W tym roku towarzyszy nam hasło: "Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego" (Ef 4, 30).

Trzebnica2018

Rozpoczynamy w Katedrze Wrocławskiej o godz. 6.00.
Zakończenie Mszą Świętą w Trzebnicy o godz. 16.30 przy ołtarzu polowym.
Nie ma zapisów – należy przyjść do katedry i włączyć się do grupy pielgrzymkowej.

Program Pielgrzymki do Trzebnicy
• 6.00 – Zawiązanie pielgrzymki i wyjście z Katedry Wrocławskiej.
• postój I - most na Widawie – Krzyżanowice.
• postój II – Malin.
• postój III - Brochocin.
• ok. 15.30 - wejście do Trzebnicy
• 16.30 - Msza św. w Trzebnicy przy ołtarzu polowym
• powrót: szynobusem KD, indywidualnie lub PKS z Trzebnicy
FDA PORCJUNKULA
F.D.A. Porcjunkula

Zastanawiacie się jak najlepiej rozpocząć nowy rok akademicki? Najlepiej Dniami na Dobry Początek w Franciszkańskim Duszpasterstwie Akademickim Porcjunkula!
(Jeśli widzisz te trochę łaciny, dziwne nazwy i brzmi to dla Ciebie tajemniczo to tym bardziej zapraszamy!)

DnDP2018

Rozpoczniemy je mszą w niedzielę 7 października 2018 o godz. 19:00 w kościele na Kruczej, po której przejdziemy do salki nr 12 w domu katechetycznym (warto sobie tę salkę zapamiętać, bo to tam najczęściej są nasze spotkania) w której zjemy razem uroczystą kolację.

W poniedziałek o godz. 19:30 zgromadzimy się na mszy w kaplicy klasztornej (wejście od strony ulicy Kruczej, przez "szklane drzwi", po której nasz duszpasterz - o. Marian Michasiów wygłosi nam konferencję na temat "Dlaczego ufam Kościołowi?" (Temat bardzo aktualny)

We wtorek o 19:30 pomodlimy się wspólnie w Adoracji Najświętszego Sakramentu (też w kaplicy klasztornej) a później poplanszówkujemy w naszej 12-stce

W środę weźmiemy udział w wydarzeniach międzyduszpasterskich, czyli we mszy w Kościele Uniwersyteckim o 19:30, koncercie Maleo Reggae Rockers i imprezie w Starym Klasztorze o 21:00.

Maleo

Serdecznie zapraszamy i bardzo się cieszymy na ten najbliższy rok razem z Wami!
FDA PORCJUNKULA
F.D.A. Porcjunkula
Pięknych spotkań z Żyjącym Jezusem
pośród szarzyzny dnia codziennego


Wielkanoc
FDA PORCJUNKULA
Pismo Święte
Już 28 lutego rusza kolejny cykl środowych konferencji w FDA. Tym razem poświęcony będzie on typom osobowości.
typy

Jesteśmy różni, ale nie ma lepszych i gorszych osobowości. Każdy z nas - niezależnie od tego, jaki jest - jest przez Boga zaproszony do rozwijania swojego wewnętrznego piękna. Pokażą nam to sylwetki świętych, w których będziemy mogli odnaleźć ogromną różnorodność. Ich postacie pomogą nam znaleźć inspirację w konkretnej pracy nad sobą.

Każdemu spotkaniu będzie towarzyszyła nam sylwetka jednego świętego. Kolejno będą to: św. Ignacy Loyola, bł. Matka Teresa z Kalkuty, św. Jan Paweł II, św. Franciszek z Asyżu, św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), św. Josemaria Escriva de Balaguer, św. Teresa od Dzieciątka Jezus, św. Katarzyna Sieneńska, św. Jan XXIII.

O 19.30 spotykamy się na Mszy św. w kaplicy klasztornej (wejście od szklanych drzwi) a następnie przechodzimy do sali nr 12 i tam o 20.15 kolacja i konferencja.

Nie może Ciebie zabraknąć!
FDA PORCJUNKULA
F.D.A. Porcjunkula
Jak co roku, w ostatni piątek przed Wielkim Tygodniem, zapraszamy cały akademicki Wrocław do prostej modlitwy, skupienia i śpiewu na ulicach naszego miasta. Podczas Akademickiej Drogi Krzyżowej łączymy się we współczuciu z tymi, którzy cierpią razem z Chrystusem; wyrażamy też wspólnie wdzięczność za dar Jego Męki. W Jego ranach jest nasze zdrowie.

droga

Gromadzimy się w piątek 23 marca o godz. 19.00 na Placu Uniwersyteckim, skąd przez Rynek przechodzimy do kościoła św. Elżbiety, gdzie uczestniczymy we Mszy Świętej.
FDA PORCJUNKULA
F.D.A. Porcjunkula
Już w II Niedzielę Wielkiego Postu (25 lutego) zapraszamy wszystkich studentów i młodzież okołoakademicką na rekolekcje wielkopostne do kościoła pw. św. Karola Boromeusza przy Kruczej. Będą one trwały od 25 do 27 lutego a poprowadzi je o. Augustyn Michał Feliszek - franciszkanin z Karłowic.

Tematem rekolekcji został zaczerpnięty od św. Franciszka: "Jesteś tym, kim jesteś w oczach Boga i niczym więcej". Podejmiemy temat naśladowania Jezusa w naszej codzienności.
post2018

Niedziela, godz. 19.00 - Eucharystia z krótką homilią i potem konferencja

Poniedziałek, godz. 20.00 - Nabożeństwo pokutne z konferencją i okazją do spowiedzi

Wtorek, godz. 20.00 - Eucharystia z homilią na zakończenie i błogosławieństwo

Zapraszamy!
FDA PORCJUNKULA


To my! "Jesteśmy bardzo różni. To dobrze. Tak możemy więcej zrobić. Do duszpasterstwa trafiają różne osoby. Czasem takie, które kiedyś wcale nie były blisko kościoła. Mierząc ludzką miarą nigdy nie trafiłyby do duszpasterstwa, choćby przez własne zdanie o sobie. Jest w tym pewien fenomen, którego wiara nie pozwala nazwać przypadkiem ..."

Czytaj dalej >>
Strona główna | Duszpasterstwo | Program tygodnia | Jak trafić? | Biały Dunajec | Czarna 13 | M.L.S. | Taizé | Galerie | Forum | Linki |

Kontakt techniczny: admin (malpa) porcjunkula.org

(c) 2006 - 2022
Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie PORCJUNKULA
we Wrocławiu